Exkluzivní rozhovor s konzultantkou biohormonální terapie (část 3/3)

Napsal Táňa (») v neděli 8. 3. 2015 v kategorii Zajímavosti, přečteno: 1377×
1024px-lavendel-2.jpg

Úvodní část tohoto článku najdete zde, druhou část rozhovoru pak tady. I poslední díl našeho povídání je plná zajímavých informací. Víte třeba, jakými hormonálními problémy trpí nejčastěji muži? A jak se terapeutka dívá na endokrinní disruptory všude kolem nás?

Pojďme se věnovat také pánům. Co trápí nejčastěji po hormonální stránce muže? Je jejich léčba v něčem obtížnější nebo naopak snazší ve srovnání se ženami?

Jakmile začne klesat hladina testosteronu v krvi (přirozeně kolem čtyřicatého roku života muže), tělo začne přeměňovat množství tohoto pohlavního hormonu na tzv. diyhdrotestosteron (DHT). DHT je mnohem účinnější látka. Bohužel daň, kterou tělo platí za tuto konverzi, je postupný zánik vlasových folikulů a u některých mužů také hyperplazie (zvětšování) prostaty. Z toho vyplývají asi nejčastější problémy s hormony u mužské populace. Samozřejmě všechno se vším souvisí (u hormonální soustavy obzvlášť) tzn., že výkyv jedné hladiny určitého hormonů ovlivňuje další. Například hormon inzulín produkovaný slinivkou břišní – je-li v nerovnováze, způsobuje trávicí obtíže a dysbalanci s estrogeny a tím také postupné přibírání na váze. Léčbu žen a mužů bych ale nesrovnávala, je to velmi individuální, záleží na tom, jak je kdo nastaven pro změnu, třeba i celkového životního stylu.

Docela mě zajímá, zda trpíš „profesní deformací“? Všímáš si na lidech na ulici známek hormonální nerovnováhy? Vidíš třeba na svých přátelích, že by se svými hormony potřebovali trochu  pomoci?

Nevím, jestli je to přímo profesní deformace, ale ano, jednotlivé symptomy často nelze přehlédnout. U žen jsou to nejčastěji problémy s pleti a výkyvy nálad. Mužské „pupky“ a plešatá temena se také těžko přehlížejí :)

V dnešní době na náš organismus útočí celá řada tzv. endokrinních disruptorů neboli látek narušujících naši hormonální rovnováhu – hormony ve vodě, antibiotika v mase, pesticidy v zelenině, těžké kovy v rybách, bisfenoly v plastech, v ovzduší. Dá se něčemu takovému vůbec ubránit a uchovat si naprosté zdraví?

Těžká otázka. Odpovím asi takto: Člověk, který sám sebe odmítá, zažívá strach. A jediné, co je třeba, je převzít zodpovědnost za svou situaci a začít se důsledně čistit. Nejen na fyzické úrovni (v rámci detoxikace), ale také od zmatků“ (obzvláště těch dlouhodobých) na úrovni duchovní. Cílem je naučit se věřit svému vnitřnímu hlasu. Ještě jednou zdůrazňuji, každý by měl začít u sám sebe.

Musím říct, že z tebe samotné zdraví přímo září. Prozradíš na závěr, jak sama pečuješ o svou hormonální soustavu? Užíváš nějaké doplňky nebo přímo biohormony? Anebo je tím hlavním lékem veselá mysl?

Děkuji! Jsem vděčná za všechny užitečné informace, které mám možnost v rámci terapie vstřebávat. PREVENCE, to je to kouzelné slůvko. Pokud vím, že mi určité chování nebo látky škodí, snažím se tomu vyhýbat. Samozřejmě, žijeme v přetechnizované době, příroda je stále více znečištěná. Proto to, co především potřebujeme pro přežití, je láska a víra ve smysluplnost našeho bytí. Formou bioidentické hormonální rebalanční terapie nabízím odbornou pomoc – eliminaci extrémů a vy(do)tváření si tak své vlastní rovnováhy.

Pokud vás náš rozhovor a zaujal a rádi byste se o biohormonální terapii dozvěděli více informací, kontaktuje slečnu Kniezkovou na e-mailu: barbora.kniezkova@auraclinic.cz

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a dvě