A to jako jíš jen tak sýr bez chleba :D?

Napsal Táňa (») ve čtvrtek 3. 8. 2017 v kategorii Zajímavosti, přečteno: 3727×
p7060044_2.jpg

Kdo si hlídá stravu, je divnej – s tím se smiřte a neřešte to :)! Dnešní populace je zkrátka zatím pořád ještě nastavená na stádnost - a pokud projevíte jen malinko vůle nedělat si z žaludku popelnici a nebýt takové to prase, které všechno spase, ve většinové společnosti narazíte. A pak se možná nevyhnete i pár „vtipným“ otázkám a komentářům. Které mě dostávají nejvíc?

 

"A co je jako na pečivu tak špatnýho?"

Pokud si zakládáte na pořádné tukové polštáře na zimu, pak vlastně vůbec nic. Jinak se ovšem jeho výživová hodnota blíží skelné vatě. Proč přesně ho mám jíst nebo co mi to má dát? Jen tak jako plnivo do střev? Jezení pečiva vám prospěje asi tolik, jako.. já nevím, třeba vodit kartáček na vodítku nebo nosit na hlavě víko od popelnice.

Pecivo_5

"Moje známá drží pořád nějaké diety – doktor jí řekl, že dokud nezačne jíst normálně, tak neotěhotní."

Víte, jaká byla oblíbená hláška za mého studia? „Když vidím, jakej jsem ekonom, tak se bojím jít k doktorovi..“ Smutné je, že dnes už to bohužel přestává být vtip – všechna čest výjimkám, ale velká část doktorů zaspala před padesáti lety na fakultě a co se týká výživy, pak u většiny z nich opravdu kovářova kobyla chodí bosa. Moje rada? Nerespektujte bezhlavě „pány dochtory“, nevěřte hláškám typu jedna paní povídala a především se nesnažte „jíst normálně“ :-)

Cviceni_4

"Ale na netu psali/v televizi říkali, že zdravým lidem lepek neškodí a jíst by ho měli!"

Samozřejmě. A kdo nemá rakovinu plic, tak mu cigarety neškodí a kouřit by měl :)?

"Když je někdo vychrtlej, tak to není pěkný."

A když je někdo vyžranej, tak to už vůůbec není pěkný a kromě toho se to taky všelijak klepe, potí se to a páchne. Ale pšt pšt, to se nesmí říkat.

Fat

"Vždyť je to jenom jídlo, ne?"

Ano, je to jenom jídlo – stejně jako třeba mobil je jenom mobil. Tak proč si ho vybíráte hodinu, studujete jeho složení a řešíte, co vám udělá a neudělá :)?

"Vždyť je to jenom jídlo, ne?"

No, vlastně není. Ano, v zásadě je to to plnivo do žaludku, jak jsem výše naznačila. Taky ale má vliv na celou řadu pochodů v organismu – a rozhodně to není jenom to, zda přibereme nebo zhubneme. Strava naprosto a zásadně ovlivňuje a definuje naši náladu, fantazii, tvořivost, koncentraci, hormony, duševní nemoci, kreativitu, únavu,.. Prostě „Jsme to, co jíme“ – v tomto případě klišé platí :)

"A to chodíš běhat nenajezená? Na Idnesu psali, že se má jíst před sportem banán."

A kdo to prosím vás je, ten Idnes? Kolik studií o výživě publikoval a kolika výzkumů se zúčastnil, že píše články o stravě do médií? Nenapsala to spíš patnáctiletá brigádnice, která spíchla o přestávce článek, aby měla na zmrzlinu?

"To není zdravé jíst tolik masa/vajíček/tuků/ořechů." – nejlépe od někoho s nadváhou a houskou v ruce

Není to zdravé? A proč to není zdravé? Hm? Zkuste se zeptat a dočkáte se mlčení. Znalosti nula, argumenty nula, možná tak nějaký zastaralý blábol o cholesterolu. Možná to cítím špatně, ale pokud o nějakém tématu nic nevím, není důstojnější mlčet? Já se taky nevyjadřuju k politickým kauzám v Lotyšsku nebo dopravní situaci v Severní Dakotě..

Cukrovka_4

 "A to se jako nenasnídáš? Snídaně je přece základ!"

Základ? Základ čeho? Pseudovědy? Hormonální nerovnováhy? Nadváhy a přetíženého trávení? Povím vám skutečný základ - jíst tehdy a JEN TEHDY, když máme HLAD. TO je základ. Kdysi se tak jedlo a nikdo léky na cukrovku nepotřeboval.

"A proč si nedáš džus? Džus je přece zdravej, ne?"

No, není :) Sklenička džusu není o nic zdravější nebo přínosnější než sklenička coca-coly nebo pytel gumových medvídků. A upřímně, když si teda budu chtít jooo hodně zvýšit cukr, to už si dám radši ty medvídky, než abych tu nálož cukru PILA. Sorry jako :)

Botella-de-coca-cola-light_3

 "Moje známá držela pořád nějaké diety, jedla zdravě a stejnak umřela na rakovinu."

Co na to říct – můj děda třeba nedržel žádné diety a taky umřel na rakovinu. A moje teta držela pořád diety a dneska jí nejde pračka. A moje sestřenice jedla vždycky normálně a včera cestou z práce příšerně zmokla. Že to nedává smysl? To ale nedávají ani podobné hlášky od „přechytralých“ lidí. Jediné co dává smysl, je toto: KAŽDÉ TĚLO JE JINÉ.

"Podle mě to moc řešíš."

A podle mě by si měl každý řešit sám sebe a nestarat se o to, co dělají nebo řeší ostatní :)

14590912-344376765919839-4740120401164632064-n

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Pište a komentujte, těším se :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a šest