Z nákupní tašky: Jak obstojí český nanukáč :)?

Napsal Táňa (») v sobotu 25. 6. 2022 v kategorii Suroviny, přečteno: 475×
img-20220625-140818.jpg

Léto udeřilo naplno a moje nákupy se tak mimo masa, zeleniny, sýrů a dalších opravdových potravin točí taky kolem hledání dobré zmrzliny :D A řeknu Vám, je to teda pořádná fuška! Mému rozmlsanému jazyku jen tak něco nesedí a hledání tak zatím připomíná marné ochutnávání chemických směsí se spoustou cukru, umělých sladidel, rostlinných tuků a ledových krystalek. Ale já se nevzdám :)

Zmrzlina Gelatelli – Lidl

Img-20220606-090525

Jak dlouho jsem se v minulosti nedotkla ničeho připomínajícího zmrzlinu – asi tak osm let? Každopádně v posledních letech to vypadá tak, že jakmile teploty překročí dvacítku, moje chuť na zmrzlinu radikálně stoupá – do momentu, než se zase ochladí, abych si na ni pak celou zimu nevzpomněla :) Pravdou však je, že mám jazyk velice zmlsaný a jenom tak nějaký „ledňák“ mě neuspokojí :D Chtěla jsem tedy něco speciálního a do oka mi v Lidlu padla proteinová zmrzlina Slaný karamel a Krém s malinami – obě tyto příchutě mám opravdu ráda. Bohužel nemůžu hodnotit dobře: Slaný karamel je opravdu „dietní“ v pravém slova smyslu – zmrzlina je vodová, šíleně sladká (něčím se ta chuť nahnat musí) a obsahuje spousty křupavých karamelek, které mi do té málo krémové konzistence zkrátka vůbec nesednou. Tohle ne! Img-20220529-180122 Malinový krém je o něco lepší, ale také ta strukutura není taková, jakou bych si představovala – kousky mražených malin v puse křoupou jako kusy ledu a to prostě žádná hitparáda za mě není. Nevadí – budu hledat dál :D

 Tuňákový salát Mexico – K-Classic

Img-20220529-170126

Tuňákové saláty privátní značky jsem v Kauflandu kdysi vídala… pak jaksi zmizely z regálů a nyní se zřejmě vrátily (nechodím tam, ale tento jsem dostala, tak předpokládám :-) ). Jaký je? Rozhodně dobrý! Řekla bych, že je to přesná kopie salátu Rio Mare – má stejné složení, nutriční hodnoty i chuť, jen ta cena je o dost nižší. Nicméně jeho energetická hodnota mi přijde na malou krabičku salátu zbytečně vysoká – přikládám to tomu, že se ryba vysloveně topí v oleji, navíc kukuřičném (nebo sojovém, teď už nevím), což není pro zdraví rozhodně žádoucí. Takže ač jinak říkám tukům ano, v tomto případě jsem z něj spíše v rozpacích. V horách mi sice dodal sílu, ale sama si ho znovu asi nekoupím :)

A jedna zajímavá srovnávačka – aneb když dva dělají totéž, není to totéž. Tuňákový salát Nixe z Lidlu má proti tomu z Kauflandu jisté výhody – menší energetická hodnota, méně tuků, přitom větší hmotnost a super cena. Já tedy volím tento. Tuku sice většinou říkám ano, ale v tomto případě nejde o zdravý tuk z ryb, ale o přidaný rostlinný olej, což není pro tělo žádná výhra. Takže Lidl opět vyhrává.

 Prima Zmrzlina – Jogurt a lesní ovoce

Img-20220625-140818_2

Ano, jak jsem psala výše, budu hledat dál a když zmrzlina, tak jogurtová – volím ji opravdu často, protože zatímco čisté jogurty mi přijdou kyselé a běžná zmrzlina zase moc sladká, jogurtová zmrzka je většinou skvělý kompromis. Tedy ano, většinou :-) Nechtělo se mi utrácet další peníze za kdovíjaké zahraniční zmrzliny s lákavými příchutěmi a vytuněnými obaly, proto jsem se rozhodla zkusit i levný český „nanukáč“ :D A chuťově? Bohužel opět zklámání, zmrzlina je vodová, málo krémová a chutná chemicky. Co taky od něčeho takového čekat, že :) Ale zkusila jsem ji zatím jenom jednou, ještě jí dám druhou šanci!

 Nimm 2 Soft – Storck

Img-20220528-144136

Gumové bonbony jsem měla ráda od malička – postupem času jsem se ale i v této oblasti „rozmlsala“ a nejím opravdu jen tak všechno :D Hodně mi chutná Haribo (v této oblasti na značkovou kvalitu dám) a to jenom některé druhy, ideálně ty s pěnovým bílým cukrem. Nimm 2 soft sice nejsou špatné, ale některé bonbony z balení jsou banánové a nejspíš pomerančové, což úplně nemusím. Na kole jsem je snědla a byla jsem za ně nesmírně ráda :D znovu už bych ale nekoupila.

Tchibo Barista Classic

Img-20220623-111435

Ok, i když jím sladké poměrně často, svoji dřívější závislost na něm, jsem, myslím si, úspěšně překonala. Co jsem však nepřekonala rozhodně – a ani nechci – je závislost na kávě :)! Někdy si dám denně dvě, někdy čtyři, někdy ještě víc, každopádně bez hrníčku kávy se cítím jako tělo bez duše. Miluji nejvíc tu, která je považována za kávu druhé kategorie, tj. robustu a navíc ještě rozpustnou. Většinou mám zkušenost, že chuť je o zvyku a málokterá značka mi sedne hned na poprvé, ovšem tohle Tchibo je výjimkou – to byla láska na první ochutnání. Neskutečně krémová, voňavá, strašně dobrá zemitá chuť, jemná, ani náznak hořkosti nebo kyselosti. Mňam! Mohla bych ji pít od rána do večera – a nějakou chvíli u ní zřejmě zůstanu :)

Bryndza Pilos – Lidl

Img-20220625-142531

Máte rádi brynzu? Já moc :) Farmářská je vždy o dost lepší než ta ze supermarketu, která navíc často není 100% z ovčího mléka, jak by měla být, ovšem i tak si na ní pochutnáte. Z téhle z Lidlu budete asi nadšeni, pokud máte ovčí sýry rádi – aroma ovce je zde celkem výrazné a sýr je vynikající, jenom na můj vkus poměrně slaný. Což je ale na druhou stranu výhoda – nesníte ho tolik najednou a krásně Vám ochutí třeba jenom v páře uvařenou zeleninu. A velmi doporučuji třeba do vajíčkové pomazánky – stačí jí troška, ale je to pak opravdu něco!

Cottage Pilos – Lidl

Img-20220625-143841_2

Achjo, tenhle cottage jsem měla vždycky tak ráda, dala jsem ho ideálně lžičkou jen tak na posezení a přišel mi ze všech nejlepší na trhu. Bohužel poslední dobou mám pocit, že se nějak zkazil – je velmi brzy kyselý, hrudkovitý a chutná skoro až štiplavě, po krémové a jemně nasládlé chuti nějak není památky. Nevím, zda došlo ke změně receptury nebo technologie výroby, ale teď už ho používám jenom na tepelnou úpravu – do omáček třeba na těstoviny nebo k masu je skvělý, na samostatné jídlo mi teď nějak přestal vyhovovat. Tak uvidíme, jestli přijde časem nějaká změna nebo se poohlédnu jinde…

Máslo s mořskou solí Deluxe – Lidl

Img-20220413-133234

Moje spotřeba másla? Přiznám se, že co jsem přestala jíst pečivo, tj. nějakých 7 let zpátky, tak naprosto minimální – dávám ho do domácí čokolády nebo občas pod maso, ale že by u mě létaly kostky másla stejně jako třeba ořechové máslo Nutspread, to fakt říct nemůžu :D Tohle máslo z Lidlu mě ovšem nalákalo a musím uznat, že na pečené zelenině – konkrétně hlavně mých milovaných batátových hranolkách – chutná vážně dobře. I tak si myslím, že mi doma vydrží celkem dlouho, protože člověk, který by jedl máslo po celých plátcích nebo dělal máslové krémy, totiž vážně asi nikdy nebudu :)

100% Pekanové máslo – Nutspread.cz

Dsc-0085

Ovšem tohle máslo… to je úplně jiné máslo! Vždycky, když ho pár dní nemám, snažím se sama sebe přesvědčit, že na něj vlastně vůbec nemám chuť :D Samozřejmě je to nesmysl, jakmile si otevřu nové balení a jenom olíznu lžičku, vidím, že je to totální láska a závislost :D V sortimentu Nutspread je pekanové máslo už třičtvrtě roku (jako vždy první v republice a pak najednou následovaly ostatní značky...) a stále mi přijde, že je opravdu ze všech nejlepší! Na špičce se drží spolu s arašídovým a perníkovým, které poctivě střídám, ovšem… pekan je pekan. Jeho výhodou je, že je krásně tekuté, a přitom obsahuje velké kusy křupavých ořechů – můžete si ho tedy hezky nalít na celou kaši nebo salát a ještě si zakřupete. Opravdu HODNĚ doporučuji :)!Dsc-0122

A to je dnes všechno! Co jste v poslední době Vy zajímavého ochutnali a vyzkoušeli? Dejte mi vědět!

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a jedenáct