Z nákupní tašky: Ať žije doba proteinová

Napsal Táňa (») ve středu 3. 8. 2022 v kategorii Suroviny, přečteno: 397×
img-20220801-135622.jpg

Všimli jste si taky proteinového fenoménu okolo nás? Jako by se snad objevily až nedávno, bílkoviny, nebo ještě lépe "proteiny" jsou teď v kurzu jako nic jiného :D Co má nálepku protein, to prostě prodává - ať je to tvaroh, v kterém byly vždycky, nebo je to jenom kukuřice, v které aby člověk ty proteiny hledal lupou :D Taky se necháte snadno nachytat? Čtěte dále :)

Lososový salát Mexico – Natur Farm

Img-20220627-132850

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle by se vůbec nemělo jmenovat lososový salát. Ve skutečnosti je to totiž tuna kukuřice vykoupaná v oleji – s několika opravdu málo kousky lososa. Salát stál 49 Kč, což mi přišlo jako fajn cena, ale teď mám pocit, že i na tu cenu je to pořád drahé – fakt jsem se z toho nenajedla a byla jsem jenom zhnusená. Kdybych Vám ten vnitřek vyfotila, asi byste pochopili – nic proti troše tuku, ale aby se zelenina doslova topila ve žluté kaluži plné olej, to je fakt hnus. Tohle nikdy více! Zlatej Lidl :)

 Bezlepková houska – Nutri Free

Img-20220628-134221

Darovanému koni na zuby nehleď aneb když v hotelu řeknete, že nejíte lepek, budou Vám nosit… bezlepkové pečivo :D Gumové, zabalené v igelitu, se složením delším než týden, nacpané kdoví čím, aby dlouho vydrželo. Aneb „vysoce průmyslově zpracovaný produkt“ jak se patří. Kdo tyhle věci potřebuje? Nikdo – pokud chcete jíst zdravě a bez lepku, v pohodě si vystačíte s přirozeně bezlepkovými potravinami: masem, ovocem, zeleninou, rýží a ořechovými másly Nutspread.cz. Tuhle housku jsem si vzala domů a tam ji opekla v topinkovači – jinak by totiž byla fakt nepoživatelná. S pořádnou vrstvou pomazánky se to sice dalo sníst, ale v pohodě se bez toho fakt obejdu – závislost na pečivu vážně nemám :)

Čokoláda Lindt 85% a 90%

 Img-20220507-135029

Jak jsem několikrát zmiňovala, čokolády značky Lindt tak úplně nemusím – většina z nich je hrozně kyselá a nezdá se mi, že by jejich cena odpovídala kvalitě :D Tyhle 2 čokolády jsou naštěstí výjimkou – ač nedosahují chuti J. D. Gross z Lidlu, jsou docela dobré, příjemně se rozplývají na jazyku a kyselost z nich necítím. Koupila jsem je ovšem v akci u Vietnamce, sama od sebe bych po nich asi nesáhla – vyhovují mi spíše větší kostičky čokolády a Lindt jsou téměř vždycky tenké jako papír. Shrnuto, slušný průměr, kterého se nepřejíte :)

Čokoláda J.D. Gross s kávou – Lidl

Img-20220706-150623_2

Od tohohle jsem měla velká očekávání, jelikož kávu miluju a hořkou čokoládu také. Bohužel za mě je to alespoň na první ochutnávní zklamání – čokoláda sama o sobě by byla sice dobrá, ale ta kávová zrna mi v ní vadí, jsou opravdu příliš hořká a nemají vůbec příjemnou chuť. Naštěstí jsem přišla na to, že když si tuhle čokoládu rozpustím s nějakou jinou, celkem se tam ztratí :D Díky tomu ji nemusím vyhodit, což bych fakt nerada. I tak její zbytek asi časem někomu daruji a spíš se poohlédnu po nějaké jiné – nebo zůstanu věrná své oblíbené malinové.

Proteinové chlebíčky Tastino – Lidl

Img-20220724-134022

Ano, protože je nová doba – doba proteinová :D Cokoliv, co dostane nálepku protein, prostě prodává, proto už ji musí mít i chlebíčky z čočkové mouky :-) Přesně takové je totiž jejich složení, čočková a kukuřičná mouka, 21 g bílkovin na 100 g. Přibližně stejné množství proteinů má 100 g kuřecího masa, ovšem na rozdíl od čočky a kukuřice je živočišná bílkovina plnohodnotná a obsahuje všech 8 aminokyselin. Neříkám, že tyto chlebíčky nejím, mám je ráda a s arašídovým máslem Nutspread chutnají báječně, jenom mi přijde zbytečné je zneužívat k proteinové propagandě. Sníst celé balení chlebíčků kvůli 21 g bílkovin nedává moc smysl – pokud Vám chutnají, tak si je dopřejte, ovšem považovat zrovna nafouknutou kukuřici za zdroj bílkovin nedává ani z ekonomického hlediska moc smysl :)

 High Protein Jogurt Ehrmann – Lidl

Img-20220711-141110

Na proteinové vlně se veze i tento proteinový jogurt – normálně bych ho asi nevzala, nemám podobné příchutě v lásce, vlastně nemám moc v lásce ani jogurty samotné. Válel se tam ale v krabici mezi zlevněnými produkty, tak jsem jeden na zkoušku vzala. Jak mi chutnal? Upřímně, tím, že fakt nemusím jogurty, tak jinak zásadně, jinak je to asi standardní ovocný jogurt. Mně to přijde zbytečné jíst, už kvůli vší té chemii – raději si dám svůj oblíbený cottage :)

 Čokoláda J. D. Gross s kakaovými boby – Lidl

Img-20220502-174151

Na rozdíl od čokolády s kávou, která mě moc nezaujala, ta s kakaovými boby je opravdu hodně fajn. Boby samy o sobě nemusím, přijdou mi dost kyselé, nicméně tady jako součást čokolády se to ztratí a výsledná chuť je hodně křupavá a velmi příjemná. Doporučuji! 

 

Skleněné nudle

Img-20220627-132914

Znáte skleněné nudle? Zatímco rýžové jím už roky, skleněné jsem objevila teprve letos v zimě v jedné restauraci. A byla to láska na první ochutnání :D! Od té doby je preferuji před rýžovými a doma mi nikdy nechybí – je to moje oblíbená večeře, po které se skvěle spí :) Skleněné nudle většinou nejsou z rýže, ale z nějakého škrobu, poměrně dobře sytí i při menším množství a hezky v nich drží omáčka. A navíc jsou bez lepku, takže za mě jasné ano :)

Crispy Pillows – Dexi

Img-20220801-135622_2

Někde jsem to uviděla a dostala na to hroznou chuť – polštářky s náplní :) Když jsem byla mladší, dost jsem na tom ujížděla, ale to já vlastně ujížděla skoro na čemkoliv sladkém :D Na rozdíl od skleněných nudlí tohle láska na první ochutnání nebyla, ale na druhou stranu… dá se to sníst :) Náplně je tam poměrně málo, ale tím, jak to hezky křupe, tak výsledek docela ujde. Když přijde jeden z těch dnů, kdy se nevyspím a akutně potřebuji něco sladkého, budu ještě ráda, že je mám doma!

 Pekanové máslo s kokosem – Nutspread.cz

Dsc-0123

Zlatý hřeb své nákupní tašky jsem si nechala jako vždy na konec – nejlepší česká značka másel Nutspread.cz má totiž letní limitovanou edici, která je neskutečně povedená a neměla by Vám utéct! Na první pohled naprosto jednoduchá, až obyčejná kombinace kokosu a pekanového ořechu je totiž v tomto másle naprosto skvostná – asi jako když zaboříte lžičku do tající kokosové zmrzliny s obřími kusy pekanů. Nečekala jsem od toho hodně, ale jsem v sedmém nebi. Doporučuji všemi deseti a raději nadělat zásoby, protože je to opravdu jenom limitka!Dsc-0116

A to je pro dnešek všechno, další recenze zase brzy! Mezitím můžete čerpat inspiraci z knihy Závislá na čokoládě!

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a čtyři