Proteinové kuličky? Raději skutečné jídlo..

Napsal Táňa (») v neděli 28. 10. 2018 v kategorii Suroviny, přečteno: 261×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinedsc0111.jpg

Ano, i tentokrát jsem do své nákupní recenze zařadila potravinu pro mě řekněme ne úplně obvyklou. Tentokrát ovšem nešlo o žádnou dobrotu z dětství, ale naopak věc velice moderní a pokrokovou, kterou byste před pár lety, před vypuknutím proteinového šílenství, na trhu nepotkali – sladké proteinové kuličky Max sport Royal protein truffles. Tak co myslíte, dá se to jíst?

Nebudu vás napínat – nedá. Podivná sladká marcipánovo-umělá příchuť mě zarazila hned na začátku, dvě kuličky jsem sice s přemáháním přežvýkala, ale tu třetí jsem už vyplivla. Po tomhle tedy šílí všichni ti lidi z fitnes center :)? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale já opravdu nevidím jediný důvod, proč něco takového konzumovat: Chuť stojí za starou bačkoru, výživové hodnoty také, o ceně raději ani nemluvím. Pokud někdo toto považuje za zdroj proteinu, tak musí mít slušně řečeno v hlavě poněkud vymeteno. Vážně není lepší sníst za stejnou cenu plato vajec :)?

 Billa Cottage Natur

Dsc0358_2

U proteinů neboli bílkovin se ještě chvíli zdržíme. Poté, co na ně časopisy pro ženy začaly nenadále před pár lety klást důraz (namísto zdůrazňování nulového obsahu tuků v jídle), stalo se takovým zvláštním zvykem výrobců upozorňovat na jejich obsah i tam, kde jsou naprosto přirozeně odjakživa – jako by to snad byla nějaká novinka. Nejinak je tomu u tohoto sýra Cottage privátní značky Billa. Což o to, sýr Cottage miluju pěkných pár let, a jeho složení je mi celkem známo, tudíž ho jím téměř denně proteiny neproteiny. Tento mě ovšem trochu zklamal – ač se deklaruje jako sýr Cottage ve smetaně, smetany je v něm poskrovnu a i chutí připomíná spíše ty sušší, nakyslejší druhy. Úplný propadák to sice není a klidně ho koupím znovu, ale chuťových kvalit Cottage z Lidlu nedosahuje, pardon :)

Tofu Natural - Sunfood

Dsc0347

A další bohatý zdroj bílkovin, oblíbený hlavně u veganů? „Sojový sýr“ neboli tofu :-) Tofu rozhodně není ničím, co bych zkoušela poprvé, na rozdíl od Cottage je to ale potravina, kterou jsem hezkých pár let neměla. Možná tak pět, možná ještě víc? Přitom jeho chuť tak miluju! Jenže.. soja je prostě soja. Není zdaleka tak zdravá ani neškodná, jak se dříve psalo – naopak narušuje hormonální rovnováhu a může poškodit štítnou žlázu. Je pro mě nevysvětlitelnou záhadou, proč mi tedy tak strašně chutná a proč ji moje tělo tak chce :)? Ať už natural, uzené nebo s bylinkami – mám pocit, že kdykoliv tofu otevřu, doslova jej vdechnu, jak je dobré :-) Dopřávám si ho ale maximálně párkrát do měsíce. A samozřejmě se snažím jej pak vyvážit něčím zdravějším. Třeba.. makrelou :)?

Uzená makrela – Varmuža

Dsc0348

Uzená makrela – může vůbec někomu nechutnat? Zatímco před pár lety u mě jasně vedl uzený losos, teď je to rozhodně tato rybka. Zmrazená ze supermarketu se sice nedá jíst, ale v této uzené podobě je to opravdová lahůdka, ať teplá nebo jen tak studená. A těch omega-3 mastných kyselin a zdravých tuků, co v ní je :) Určitě vyzkoušejte!

Dsc0349

 

Cote D´Or hořká čokoláda s celými ořechy, Ritter Sport Macadamia, Fin Carré hořká s mandlemi

Dsc0273

Po všech těch proteinech si teď dáme pro změnu zase nějakou čokoládu, co říkáte :)? Tentokrát v mém nákupním košíku skončily hned tři kusy nadupané oříšky – hořká s celými mandlemi, mléčná s makamadamy a hořká s lískovými ořechy. Krása, že :)? Paradoxně mě nejvíc zklamala ta, od které jsem čekala nejvíc – tedy Cote D´Or. Ač měla krásnou barvu i vůni, v její chuti mi něco vadilo, takový podivný, ne moc příjemný sladký „ocas“. Ovšem veliké ořechy byly senzační :) Ritter Sport s makadamovými ořechy byl takový standard – samozřejmě upřednostňuji hořké čokolády, po mléčné ale sáhnu taky, pokud mě něčím zaujme. A koho by nezaujaly nejtučnější oříšky na světě, že :)? Čokolády od Ritter Sport mi navíc chutnají – v tomto případě vyšší cena odpovídá vyšší kvalitě, kdy mám pocit, že jím opravdu čokoládu a ne margarín obarvený kakaem. Makadamy v mléčné sice tolik nevynikly, ale i tak jsem si pochutnala. Dsc0275No a co se týká třetí čokolády, privátní značka Fin Carré z Lidlu mě opět nezklamala. Tato hořká čokoláda s celými mandlemi za neskutečných cca 35 Kč byla naprostá paráda – opravdu velké chutné mandle a skvělá hutná čokoláda, která krásně sytí. Jako svačinka na kolo naprosto super!Dsc0278

Cavabel Cream Spread Light

Dsc0279_2

V Lidlu zůstaneme, stravu odlehčíme :-) S výrobky označenými „light“ je to poměrně složité – zvlášť se sýry tohoto typu mám ne vždy dobrou zkušenost, protože zpravidla plavou ve vodě nebo jsou naprosto bez chuti. Inu něčím té „lehkosti“ dosaženo být musí, že? Tento sýr či pomazánka nebo co to vlastně je – je ovšem naprosto výborný! Kupuji jej už pravidelně a ač nemám srovnání s jeho „plnotučnou“ verzí, této nemám, co bych vytknula: Chuť i konzistence je příjemná, lehce smetanová a jenom s lehounkým náznakem jogurtové příměsi, která mi zde naprosto nevadí. Sýr jím nejraději samotný lžičkou jen tak bez ničeho, abych nepřebila tu jeho delikátní chuť, případně s uvařenou brokolicí, cuketou nebo jinou ne moc výraznou zeleninou. Umím si ale představit jej zabalit do šunky nebo z něj upéct něco sladkého.. :) Zkrátka určitě zkuste!

L Chef´s Pastry Kukuřičné chlebíčky – Albert

Dsc0350_2

A vítězem kukuřičných chlebíků se stává.. L Chef´s Pastry :D! Ne, stále ještě jsem se kukuřičných chlebů nepřejedla – naopak pořád objevuji nové a lepší. A tyto jsou opravdu dosud nejzajímavější, co jsem ochutnala: vyrobené z kukuřičné krupice, jemně solené a neuvěřitelně křupavé, ani náznak jakékoli polystyrenové konzistence. K dostání jsou jenom v Albertu a Tescu – a jelikož tyto obchody vážně nemusím, při návštěvě většinou vezmu aspoň dvě balení. Chlebíčky jsou tak dobré, že se dají jíst i samotné – z hlediska glykemického indexu Vám to ale ovšem samozřejmě nedoporučuji. Naopak Vám doporučím to nejlepší, co si na ně můžete vůbec dát:

 Nutspread Oříšková čokoláda

Nutspread-oriskova-cokolada

Oříšková čokoláda je to nejnovější ořechové máslo od Nutspread – a na rovinu, je to neskutečná pecka! Díky kombinaci lískooříškového krému s kakaem a smetanově jemného kešu je máslo tak přirozeně sladké, že chutná jako rozpuštěná mléčná čokoláda – ta výborná chuť je vzhledem k absenci jakéhokoli sladidla až zarážející :) Jak jsem zmiňovala již několikrát, oříškové máslo je asi to nejlepší, co si na pufované chleby můžete dát – nejenom že tak snížíte jejich GI opravdu na minimum, navíc jde o opravdu hodně zdařilou chuťovou kombinaci.

Dsc0313

Ořechová másla Nutspread jsou navíc zárukou 100% kvality a prvotřídních surovin bez přidaných látek, olejů a aditiv. Chybu tedy neuděláte s žádným s těchto másel – ovšem Oříšková čokoláda je pro mě minimálně pro říjen 2018 NAPROSTÝ, ALE NAPROSTÝ TOP :-)

 

A TO JE VŠE? ANO, JE!

Ale nebojte se, další nákupní recenze tu bude brzy! Už na mě v lednici čeká například hojně vychvalovaný a opěvovaný sýr Haloumi. Co myslíte, jaký asi bude.. :)?Dsc0281

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.

Komentáře tohoto článku jsou moderovány. Váš příspěvek se zobrazí až po schválení autorem článku.

Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a šest